spelningar

2016
5 Juni    Pingstkyrkan, V. Frölunda, kl 11
2 Juli      Körngården, Vimmerby, kl 14
4 Juli      Hönökonferensen, Hönö, kl 17.30
5 Juli      Hönökonferensen, Hönö, kl 17.30
6 Juli      Hönökonferensen, Hönö, kl 17.30
7 Juli      Hönökonferensen, Hönö, kl 17.30
8 Juli      Hönökonferensen, Hönö, kl 17.30
19 Juli    Bödagården, Öland, kl 18
5 aug      Körrefestivalen, Römskog, Norge, kl 19
6 aug      Körrefestivalen, Römskog, Norge, kl 19
7 aug      Körrefestivalen, Römskog, Norge, kl 11
28 Aug    Gräfsnäs, Sollebrunn kl 10
3 sept     Sundsviksgården, Uddevalla, kl 12
11 sept   Ödsmåls kyrka, Stenungsund kl 11
16 Okt     Fjällstugan, Jönköping, kl 11
19 Nov    Broängskyrkan, Kristinehamn, kl 14



2015
14 Jan    Kristianstad, Odalkyrkan, kl 14
9 Maj      Alingsås, Nolhagaparken, kl 14
19 Juni  Gräfsnäs, Slottsruinen, kl 16.30  MIDSOMMARAFTON kl 17
20 Juni  Torpkonferensen,   MIDSOMMARDAGEN kl.14
4 Juli      GullbrannaFestivalen, Halmstad kl.15
6 Juli      Hönö, Tältet, kl 17.30
7 Juli      Hönö, Tältet, kl 17.30
8 Juli      Hönö, Tältet, kl 17.30
9 Juli      Hönö, Tältet, kl17.30
10 Juli    Hönö, Tältet, kl 17.30
11 Juli    Hönö, Tältet, kl 17.30
15 Juli    Vingåker, Hjälmargården kl. 15

16 Juli     Vingåker, Hjälmargården kl. 10
17 Juli     Vingåker, Hjälmargården kl. 10
18 Juli     Vingåker, Hjälmargården kl. 10
21 Juli     Böda, Bödagårdens Camping, kl. 18.00
29 Aug     Hamnen, Donsö kl. 10
5 sept       Alingsås, Vimpeln, kl. 15
13 sept    Jonsered, Missionskyrkan, kl
28 Nov     Gislaved, Biblioteket kl. 11



2014
8 Jan      Malmö, Rejmes, kl 15
26 Jan   Jonsered, Missionskyrkan, kl 11
9 Mars    Alingsås, Missionskyrkan, kl 10
16 Mar   Jonsered, Missionskyrkan, kl 11
6 Juni     Parjen, Falköping kl 12
7 Juli      Hönö, Tältet, kl 17.30
8 Juli      Hönö, Tältet, kl 17.30
9 Juli      Hönö, Tältet, kl17.30
10 Juli    Hönö, Tältet, kl 17.30
11 Juli    Hönö, Tältet, kl 17.30
12 Juli    Hönö, Tältet, kl 17.30
23 Aug    Kortedala torg   kl 12
30 Aug    Järtas park, Alingsås kl 14. med Markus (Bolibompa)
13 sep     Nimbus, Öckerö kl 11
20 sep    
RELEASEPARTY, Alingsås kl 16




GAMLA (väldigt gamla) SPELNINGAR
2010
9 Jan, Göteborg, Privat
20 Feb, Lilla Edet, Folkets Hus kl. 12
10 Apr, Sävsjö, Folkets Hus kl11
7 Maj, Alafors, Medborgarhuset kl 18
16 Maj, Huskvarna, Folkets Park kl 14
19 Juni, Skellefteå, Joypeak
27 Juli, Öland, Klintagården kl.10
29 Juli, Jämjö, Kristianopels Ka kl 19

2009
Under våren tar vi det lite lugnt med spelningar.
19 Juni, Örebro, Gällersta forngård kl.16.00
29 Juni, Trollhättan, Innovatum kl. 11.00
6 Juli, Halmstad, Strandgården kl. 18.00
22 Juli, Uddevalla, Fjordfestivalen kl. 14.00
5 Sept, Alingsås, Nolhaga Happy Mil kl. 10.30
22 Sept, Nässjö, Stadsparken kl 10.15
22 Sept, Nässjö, Stadsparken kl 12.15
15 Nov, Göteborg, Casino Cosmopol kl 12
21 Nov, Halmstad, Musikgemaket Halmstad slott kl.14.00

2008
1 feb, Alingsås, Vittraskolan kl. 10
1 feb, Alingsås, Vittraskolan kl. 12
8 feb, Långared, Långaredskola kl. 10
8 feb, Långared, Långaredsskola kl. 12
22 feb, Stora Mellby, St. Mellby skola kl. 10.30
29 feb, Sollebrunn, Sollebrunnsskola kl. 10
29 feb, Sollebrunn, Sollebrunnsskola kl. 12

7 mars, Magra, Magraskola kl. 10
14 mars, Västra Bodarna, V bodarna skola kl. 10

7 April, Ingared, Ingaredsskolan kl.10
7 April, Ingared, Ingaredsskolan kl 11.30
11 April, Ödenäs, Ödenässkola kl. 10
16 April, Alingsås, Montessoriskolan Globen kl. 10
18 April, Hemsjö, Hemsjö skola kl.10
25 April, Alingsås Noltorpsskolan kl. 10
25 April, Alingsås, Noltorpsskolan kl. 12

16 Maj, Alingsås Kullingsbergsskolan kl. 10
16 Maj, Alingsås Kullingsbergsskolan kl. 12
23 Maj, Alingsås Ängaboskolan kl. 10
23 Maj, Alingsås Ängaboskolan kl. 12
25 Maj, Olofström, Holje Marknad kl.15

2 Juni, Alingsås, Lendahlsskolan kl. 10
2 Juni, Alingsås, Lendahlsskolan kl. 12
7 Juni, Göteborg, Svenska Mässan kl 13
9 Juni, Alingsås, Nolbyskolan kl. 10.00
9 Juni, Alingsås, Nolbyskolan kl. 11.30
20 Juni, Gräfsnäs, Slottsruinen kl.17.45
23 Juni, Trollhättan, Innovatum

5 Juli, Halmstad, Gullbrannafestivalen kl 15.00
26 Juli, Uddevalla, Fjordfestivalen kl. 15

10 Aug, Trollhättan, Innovatum kl.14
29 Aug, Skövde, Matfestivalen kl 12, 13.30
31 Aug, Ljurhalla, Missionskyrkan kl.17

5 Sept, Töllsjö, Skolan kl. 10
6 September, Alingsås, Nolhaga kl 10
9 Sept, Mölnlycke, Kulturhuset kl. 10.30
9 Sept, Mölnlycke, Kulturhuset kl. 12.30
17 Sept, Falköping, Folkets Park kl.10
25 Sept, Nässjö, Stadsparken kl 10.15

4 Okt Alingsås, Kungsgatan 13.00
11 Okt, Vårgårda, Sundolitt kl.11.30
11 Okt, Trollhättan, Folkets Hus kl. 14
26 Okt, Alingsås, Storken kl. 11.30
26 Okt, Alingsås, Storken kl. 14.30
31 Oktober, Vedums skola kl 10.00
.